Moderní ordinace

Naše vybavení

Zubní lékařství v 21. století je velmi odlišné od toho, kteří si mnozí ještě pamatují z dob minulých. Současnost nabízí velmi vyspělá technická zařízení, která nám pomáhají k efektivní a kvalitní léčbě stejně tak jako jsou nutná k přesné diagnostice onemocnění v dutině ústní.

Naše ordinace disponuje digitálními zobrazovacími systémy (intraorální a panoramatické RTG). Intraorální rtg umožňuje vytvoření detailních snímků, které jsou nezbytné k odhalení velmi malých kazivých defektů v mezizubních prostorách nebo pod výplněmi. Panoramatické rtg (OPG) podává přehled o celém rozsahu chrupu včetně čelistních dutin a kloubů a poskytuje tak další informace o případných onemocněních.
Digitální rentgeny jsou šetrné k organismu - dávka záření je velmi nízká. Zpracování snímku je velmi rychlé a umožňuje snadou prezentaci pro pacienta.

Při endodontickém ošetření (léčba kořenových kanálků) se neobejdeme bez apexlokátoru, přístroje, který umožňujě přesně určit délku kořenového kanálku a tím ještě omezit rtg snímkování. K zaplnění a hermetickému uzavření kořenových kanálků používáme termokondenzační techniku přístroje Beefil.

K prezentaci stavu v dutině ústní se dobře osvědčuje intraorální kamera.

Pro menší chirurgické zákroky jsme vybaveni vysokofrekvenčním elektrokauterem.

Dentální hygienistka má k dispozici airflow, s jehož pomocí je možné dosáhnout takřka dokonalého odstranění pigmentů.